Asset Publisher Asset Publisher

Orszak Trzech Króli z leśnym akcentem

6 stycznia w Szydłowcu już po raz czwarty odbył się Orszak Trzech Króli. Również tym razem swoją obecność zaznaczyli leśnicy.

W uroczystościach udział wzięli mieszkańcy powiatu szydłowieckiego i okolic, a także leśnicy z Nadleśnictwa Marcule. Przy szopce kolejny raz można było zobaczyć zwierzęta z Zagrody Edukacyjnej „Nasze Zwierzęta”. Dużym zainteresowaniem uczestników, szczególnie dzieci cieszył się osiołek o imieniu Maniek oraz baran Malferd. Zwierzęta te w towarzystwie miniaturowych owiec i kóz upiększały Święto Trzech Króli.

Dzięki leśnikom z Nadleśnictwa Marcule można było zobaczyć zwierzęta, które na co dzień mieszkają w zagrodzie edukacyjnej przy Centrum Edukacji Przyrodniczej. Zagroda pomimo, że istnieje dopiero od połowy 2016 roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Powstała dzięki zaangażowaniu leśników, lokalnych władz i kół łowieckich. Oficjalne otwarcie zagrody i udostępnienie odwiedzającym nastąpiło w lipcu podczas Światowych Dni Młodzieży, w czasie wizyty w Puszczy Iłżeckiej ponad pięciuset osobowej grupy młodzieży z różnych stron świata.